PL / ENG

Miasto Bydgoszcz

Bydgoszcz jest jednym z największych miast w Polsce zarówno pod względem zajmowanej powierzchni, jak i liczby mieszkańców. Według danych GUS liczba mieszkańców Bydgoszczy wynosi prawie 354 tys. osób. To jeden z najważniejszych ośrodków biznesowych, gospodarczych, kulturalnych i naukowych zlokalizowany w województwie kujawsko-pomorskim.

Dogodna lokalizacja, walory turystyczne oraz bogaty kalendarz branżowych i społecznych wydarzeń o zasięgu krajowym i zagranicznym sprawiają, że Bydgoszcz jest celem częstych wizyt gości z Polski,Europy i świata. Międzynarodowy Port Lotniczy oraz nowoczesne dworce kolejowe tworzą reprezentacyjną wizytówkę miasta. Nie bez znaczenia są korzystne wskaźniki demograficzne – młode i wykształcone społeczeństwo oraz najszybszy spadek bezrobocia w Polsce stanowią poważne argumenty do nieustannego rozwijania i kształtowania wpływowego centrum przedsiębiorczości.

Materiały udostępnione przez Urząd Miasta Bydgoszczy
Wysoka siła nabywcza

Siła nabywcza mieszkańców Bydgoszczy jest wyższa od średniej krajowej, kształtując się na poziomie 6 599 euro na mieszkańca rocznie.