PL / ENG

Aktualności

6 marca 2018 r.

Metropolitan Investment S.A. zainwestował w Metropolitan Outlet Bydgoszcz
5 marca 2018 r. firma Metropolitan Investment S.A. podpisała umowę przedwstępną na zakup realizowanej przez Carrefour Polska inwestycji - Metropolitan Outlet Bydgoszcz. Nowy inwestor będzie odpowiadał za dalszą realizację, w tym budowę oraz zarządzanie projektem.

Metropolitan Outlet Bydgoszcz to nowoczesny kompleks handlowo-usługowy, łączący w sobie przestrzeń outletu z hipermarketem Carrefour. Obiekt wpisuje się w zapotrzebowanie lokalnego rynku oraz preferencje zakupowe mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Dotychczas za realizację inwestycji odpowiadała firma Carrefour Polska Sp. z o.o. W związku z podpisaniem umowy przedwstępnej, Metropolitan Investment S.A. będzie kontynuował realizację inwestycji, w tym budowę oraz zarządzanie obiektem. Za komercjalizację i najem powierzchni obiektu odpowiadać będzie The Blue Ocean Investment Group (BOIG).

Doskonała analiza specyfiki danego miasta, potencjału zakupowego jego mieszkańców i ich zachowań konsumenckich sprawia, że obiekty Metropolitan Investment S.A. spełniają oczekiwania najemców oraz społeczności lokalnej. Centra wyprzedażowe to naturalna odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów. Dostrzegamy potencjał tego typu obiektów, dlatego zdecydowaliśmy się na zainwestowanie w rozwój bydgoskiego projektu – mówi Łukasz Włodarczyk, Prezes Zarządu Metropolitan Investment S.A.

Rozpoczęcie budowy Metropolitan Outlet Bydgoszcz zaplanowane jest na II kwartał 2018 roku.

2 listopada 2017 r.

Umacnia się segment fashion w Metropolitan Outlet Bydgoszcz
Powiększa się grono najemców powstającego w Bydgoszczy centrum wyprzedażowego Metropolitan Outlet. Do znanych marek, które będą tworzyły ofertę modową obiektu, dołącza duńska marka odzieżowa Only oraz polski producent wysokiej jakości odzieży męskiej Pako Lorente.

więcej informacji - plik do pobrania

26 października 2017 r.

Drogeria Rossmann w Metropolitan Outlet Bydgoszcz
Drogeria Rossmann będzie jednym z najemców Metropolitan Outlet, pierwszego w regionie kujawsko-pomorskim kompleksu łączącego formułę nowoczesnego centrum wyprzedażowego z hipermarketem Carrefour.

więcej informacji - plik do pobrania

25 września 2017 r.

Nowe marki dołączyły do najemców Metropolitan Outlet Bydgoszcz
Wzbogaca się grono najemców pierwszego w Bydgoszczy centrum wyprzedażowego Metropolitan Outlet. Do znanych marek dołączył Wittchen - lider ekskluzywnej galanterii skórzanej oraz Kubenz - producent wysokiej jakości odzieży męskiej.

więcej informacji - plik do pobrania

21 sierpnia 2017 r.

Apart wśród najemców Metropolitan Outlet Bydgoszcz
Pierwszy w Bydgoszczy outletowy salon z biżuterią firmy Apart powstanie w Metropolitan Outlet. Apart wraz z międzynarodową marką odzieżową Guess będą tworzyć sektor premium w centrum wyprzedażowym, którego właścicielem jest firma Carrefour. Poziom skomercjalizowania obiektu wynosi obecnie 60 procent.

więcej informacji - plik do pobrania

8 sierpnia 2017 r.

Sportowa marka 4F w Metropolitan Outlet Bydgoszcz
Poszerza się grono najemców pierwszego w Bydgoszczy centrum wyprzedażowego Metropolitan Outlet. Tenant mix wzmocni polska marka sportowa 4F, zajmując lokal o powierzchni 254 mkw. Obiekt skomercjalizowany jest już w blisko 60 procentach.

więcej informacji - plik do pobrania

3 lipca 2017 r.

Dajar Home & Garden i Home & Cook otworzą salony w Metropolitan Outlet Bydgoszcz
W Metropolitan Outlet, pierwszym centrum wyprzedażowym w regionie kujawsko-pomorskim, powstaje silny sektor wyposażenia wnętrz. Marki Dajar Home & Garden oraz Home & Cook wraz z hipermarketem Carrefour zaoferują klientom obiektu szeroki wybór artykułów wyposażenia wnętrz. Nowoczesna inwestycja jest już skomercjalizowana w ponad 55 procentach.

więcej informacji - plik do pobrania

7 czerwca 2017 r.

Modowe marki dostrzegają potencjał Metropolitan Outlet Bydgoszcz
7 czerwca, podczas 4. edycji targów ReDI w Warszawie, Carrefour Polska, inwestor Metropolitan Outlet w Bydgoszczy, zakończył z sukcesem negocjacje z kolejnym najemcą z branży mody. Umowa najmu została podpisana z firmą Outlet Concept Group Sp. z o.o. zajmującą się sprzedażą detaliczną wysokiej klasy ubrań w obniżonych cenach.

więcej informacji - plik do pobrania30 maja 2017 r.

Guess w Metropolitan Outlet Bydgoszcz
Wzbogaca się grono najemców powstającego w Bydgoszczy centrum wyprzedażowego Metropolitan Outlet. Do znanych marek o ugruntowanej pozycji rynkowej, które będą tworzyły ofertę modową obiektu, dołącza międzynarodowa marka odzieżowa Guess. Obiekt skomercjalizowany jest już w ponad 50 procentach.

więcej informacji - plik do pobrania

13 luty 2017 r.

Metropolitan Outlet wybiera generalnego wykonawcę
Carrefour Polska, inwestor projektu Metropolitan Outlet w Bydgoszczy, rozpoczął proces wyboru generalnego wykonawcy. Zapytania ofertowe zostały skierowane do 8 firm budowlanych. Wyłonienie wykonawcy projektu zaplanowane jest na koniec kwietnia 2017 roku.

więcej informacji - plik do pobrania

1 luty 2017 r.

Miasto rośnie w siłę
Ubiegły rok w Bydgoszczy obfitował w inwestycje ważne dla biznesu i gospodarki. Wertując kartki kalendarza trudno znaleźć miesiąc, w którym nie wpijano łopaty pod budowę, nie podpisano umowy na kolejną lub nie otwierano ukończonej.

więcej informacji - plik do pobrania

30 września 2016 r.

Metropolitan Outlet w Bydgoszczy wyznacza kierunki zmian na rynku centrów outletowych
Rynek centrów outletowych w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Tradycyjny rynek centrów handlowych jest już mocno nasycony, dlatego inwestorzy poszukują alternatywnych formatów sprzedaży. Centra wyprzedażowe są zatem naturalnym etapem rozwoju rynku i kolejnym kanałem dystrybucji poszukiwanym przez sieci handlowe - podkreślali eksperci w trakcie panelu dyskusyjnego na Shopping Center Forum.

więcej informacji - plik do pobrania

20 września 2016 r.

Metropolitan Outlet w Bydgoszczy z pozwoleniem na budowę
Metropolitan Outlet w Bydgoszczy otrzymał pozwolenie na budowę. Carrefour Polska, inwestor projektu, rozpocznie wkrótce kompleksowe prace przy przebudowie i modernizacji obiektu. Pierwsze centrum outlet w regionie powstanie przy Alejach Jana Pawła II - jednej z najnowocześniejszych arterii komunikacyjnych miasta. Realizacja projektu odbywa się zgodnie z harmonogramem.

Pozwolenie na budowę dla Metropolitan Outlet wydał Urząd Miasta Bydgoszczy. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej, przestronnej przestrzeni handlowej, która wraz z kompleksowo zmodernizowanym hipermarketem Carrefour bardzo dobrze wpisywać się będzie w charakter południowej części miasta.

więcej informacji - plik do pobrania

6 września 2016 r.

Neinver zarządcą Metropolitan Outlet Bydgoszcz
Carrefour Polska, inwestor Metropolitan Outlet Bydgoszcz, zawarł kompleksową umowę na zarządzanie powstającym obiektem z firmą Neinver, czołowym operatorem centrów outlet w Polsce i Europie z wieloletnim doświadczeniem w branży. Na 17 000 m² powstaną sklepy 60 marek polskich i międzynarodowych wraz z marketem spożywczym Carrefour w nowym formacie, klubem fitness i stacją benzynową. Metropolitan Outlet Bydgoszcz będzie pierwszym tego rodzaju obiektem handlowym w regionie kujawsko – pomorskim i wyjątkowym w skali całego kraju.

więcej informacji - plik do pobrania

7 czerwca 2016 r.

Targi ReDI stworzyły doskonałą przestrzeń do spotkań z najemcami i prezentacji projektu Metropolitan Outlet Bydgoszcz
Podczas trzeciej edycji Targów ReDI, CEE Trade Fair for Retail Investment, które odbyły się 1 i 2 czerwca na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, zaprezentowany został projekt Metropolitan Outlet Bydgoszcz. Stoisko Metropolitan Outlet Bydgoszcz zaprojektowane w barwach białych i pomarańczowych wyróżniało się wśród ponad 150 projektów handlowych z Polski, Czech, Rumunii czy Serbii. Ponad 1400 przedstawicieli branży retail w regionie CEE, w tym przedstawicieli ponad 400 marek handlowych i 550 inwestorów, deweloperów, zarządców dyskutowało o przyszłości branży oraz prowadziło negocjacje biznesowe przez dwa dni targów. Targi ReDI to europejskie miejsce spotkań i rozmów przedstawicieli miast, najemców, deweloperów oraz instytucji finansowych działających i rozwijających się na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Na stoisku Metropolitan Outlet Bydgoszcz w przyjemnej atmosferze odbywały się liczne rozmowy na najemcami powierzchni handlowych, przedstawicielami mediów oraz spotkania z przedstawicielami branży centrów handlowych nie tylko z Polski, ale także z regionu Europy Środkowo Wschodniej. Targi ReDI stworzyły doskonałą przestrzeń do prezentacji projektu Metropolitan Outlet Bydgoszcz.


4 kwietnia 2016 r.

Prace projektowe przy Metropolitan Outlet Bydgoszcz dobiegły końca
Zakończył się etap projektowania nowego obiektu Metropolitan Outlet Bydgoszcz. Galeria zyskała nową tożsamość architektoniczną, która w połączeniu z szeroką i różnorodną ofertą ponad 60 marek outletowych - modowych, sportowych, obuwniczych i wyposażenia wnętrz, stanie się kluczowym elementem wyróżniającym galerię w całym regionie.

więcej informacji - plik do pobrania

5 października 2015 r.

Duże zainteresowanie projektem Metropolitan Outlet Bydgoszcz. 50% powierzchni zarezerwowanych
Carrefour przy współpracy z White Star Real Estate oraz JLL prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami Metropolitan Outlet Bydgoszcz, wyjątkowego projektu, który pojawi się na mapie zakupowej województwa kujawsko-pomorskiego.

więcej informacji - plik do pobrania

19 sierpnia 2015 r.

Carrefour przygotowuje otwarcie pierwszego outletu w Bydgoszczy
Carrefour przy współpracy z White Star Real Estate oraz JLL przygotowuje otwarcie pierwszego centrum outletowego w Bydgoszczy. Metropolitan Outlet Bydgoszcz, który w pierwszej fazie zaoferuje ponad 11.500 m. kw. GLA, powstanie z rozbudowy i remodelingu istniejącego centrum handlowego zlokalizowanego przy Al. Jana Pawła II. Proces komercjalizacji nowego obiektu już się rozpoczął. Otwarcie zaplanowano na II kwartał 2017 roku.

więcej informacji - plik do pobrania